EGR eemaldus ja välja programmeerimine

Exhaust Gas Recirculation (EGR) — kujutab endast autode heitgaaside retsirkulatsiooni süsteemi, mis on mõeldud selleks, et vähendada oluliselt kahjulike heitgaaside väljalaskmist ümbritsevasse keskkonda. Antud seade on võimeline mitte ainult muuta paremaks mootori ökoloogilisi näitajaid, vaid ka vähendada kütusekulu. Lisaks takistab EGR detonatsiooni teket ja stabiliseerib sisepõlemismootori tööd.

EGR seadme rikete avastamisel võib tekkida vajadus seda eemaldada või täielikult välja lülitada. Enne remonti alustamist teostatakse diagnostikat ning kontrollitakse kõikide teiste mootori võtmesõlmede töövõimet, et võimalikult täpselt selgitada välja tõelist põhjust, miks sisepõlemismootor töötab ebaühtlaselt. Lisaks võib olla vajalik ka tahmafiltri eemaldamine, et parendada heitgaaside tsirkulatsiooni.  

Antud protseduuri võib teostada ka oma garaažis, kuid EGR klapi väljalülitamise tagajärjed võivad iseseisva sekkumise puhul osutuda küllaltki ebarahuldavateks, kuna pärast remonti on vaja teostada ka auto „ajude“ korrigeerimist. Parem on teostada EGR eemadamist meie spetsialistide juures ning saada tehtud töödele garantiid.

Close Menu